Özürlü Memur Alımı ve Başvuru

Özürlü Memur Alımı ve Başvuru

2013 Yılının Nisan ayını bitirdiğimiz şu günlerde özürlü memur alımıyla ilgili haberimizi sizlerle paylaşmak için bu makaleyi hazırlamış bulunuyoruz. Memurlar.net’den edindiğimiz ilan bilgilerini toplu halde sizlere ulaştırıyoruz. Engelli memur alımları dönem dönem yapılmak’da ve her firma/ şirket engelli (özürlü ) memur çalıştırmak zorundadır.

Özürlü Memur Alımı ve Başvuru

Özürlü ve Engelli Memur İlanları ve Başvuru Bilgileri

İLAN BİR:

TPAO BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
Son Başvuru Tarihi : 08 Mayıs 2013
Yayınlanma Tarihi : 29 Nisan 2013
Genel Şartlar ve Notlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE. Asil Şartlar: Ağır derecedeZihinsel ve Ruhsal özürlü olmamak, her iki gözü ama olmamak, her iki eli veayağı sakat olmamak, işitme yeteneğini tamamen kaybetmemiş olmak. TercihSebebi: İyi derecede ingilizce bilgisine sahip olmak. İyi derecede Bilgisayarbilgisine sahip olmak (Word,Powerpoint,Excel vb.) Adrese Dayalı KimlikSistemindeki bilgiler dikkate alınır. Gerçeğe aykırı belge verenlerin yada beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınmasıişleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşununyasal işlem yapma hakkı saklıdır. Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İlMüdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuruyapabilirler.Talep için 2012 KPSSP93 puanı olan adayların başvuruları kabuledilecektir. Başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu,tecrübe, öncelik durumu, vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını talebi veren kamukurumuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veyayanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılacaktır. Önceliklilerden müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talepsayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekildedüzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İşyerine ismibildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. İşealınacak kişi Büro Görevlisi-B kadrosunda çalıştırılacaktır.

Meslek Bilgileri

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Büro Memuru (Genel) Okuldan

Öğrenim Bilgileri

Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Meslek Yüksek Okulu Önlisans Büro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans
Meslek Yüksek Okulu Önlisans Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans

Sınav Bilgileri

Sınav Kategorisi Sınav Adı Sınav Puan Türü En Az Puan Limiti Sınav Giriş Tarihi
Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP93 1

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer : Yurtiçi

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :

Diğer Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 1
İş Sözleşmesi Tipi Belirsiz Süreli (Daimi)
Çalışma Şekli Deneme Süreli

İLAN iki:

5 NCİ ANA BAKIM MERKEZİ KOMUTANLIĞI
Son Başvuru Tarihi : 08 Mayıs 2013
Yayınlanma Tarihi : 29 Nisan 2013
Genel Şartlar ve Notlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE; – Talep şartlarına durumuuyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internetadresi üzerinden başvuru yapabilirler. – Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınmasıişleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşununyasal işlem yapma hakkı saklıdır. – Taleplerde 2012 Kamu Personeli SeçmeSınavına (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2012 KPSSP94 1 puanı olanadayların başvuruları kabul edilecektir. – Taleplere başvuru yapan ve nihailistede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebiveren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listedençıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. – Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat edenadaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgitalep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. – Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabuledilecektir. – Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihidoğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. – Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puanalandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebindebulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. – İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. – Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. – Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.

İLAN 3:

Bu işgücü istemi, İŞKUR‘unIĞDIR ÇALIŞMA VE İŞKURUMUİL MÜDÜRLÜĞÜ biriminden ilan edilmiştir.
YEŞİL IĞDIR SULAMA BİRLİĞİ BŞK
Son Başvuru Tarihi : 09 Mayıs 2013
Yayınlanma Tarihi : 30 Nisan 2013, Sayı : 1Genel Şartlar ve Notlar

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren10 gün içerisinde talebin İl Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internetadresi üzerinden başvuru yapabilirler.Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınmasıişleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşununyasal işlem yapma hakkı saklıdır. Kuraya tabi taleplerde kuranın hangi gün, saatve adreste çekileceği belirtilecektir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listedeyer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu,yabancı dil, vb.koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi verenkamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarınıbelgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılaraksıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabuledilecektir. İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılıolarak bildirilecektir.Kuraya tabi olan işgücü taleplerine şartları uyan ve müracaatları kabul edilenlerin tamamı noter huzurunda kura çekimi içinişverene gönderilir. Kuraya tabi taleplere başvuran önceliklilerin tamamı kura çekilmek üzere, isim ve adresleri ile durumlarına ilişkin açıklayıcıbilgilerle birlikte, ayrı bir liste halinde kamu kurum ve kuruluşuna bildirilir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veyageçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamudasürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. -KAMU KURUM VEKURULUŞLARININ SÜREKLİ (DAİMİ), GEÇİCİ İŞGÜCÜ TALEPLERİNE YAPILAN BAŞVURULARDA KİŞİLERİN ADRESE DAYALI NÜFUS KAYITSİSTEMİNDE KAYITLI OLAN ADRESLERİ DİKKATE ALINIR.TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN KURS VEYA OKULDAN ALINMIŞBİLGİSAYAR SERTİFİKASI-DİPLOMASI OLMASI GEREKİR. Nihai Listede ismi bulunanlara sınav gün, saat ve yeri Yeşil Iğdır Sulama birliği Başkanlığı tarafından tebliğ edilecektir. TALEP ŞARTLARINA UYUP, BAŞVURU YAPAMAYAN ADAYLARIN BELGELERİ İLE BİRLİKTE TÜRKİYE İŞ KURUMU IĞDIR İL MÜDÜRLÜĞÜNE MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

 

İlanlara İŞKUR‘un resmi sitesinden BAŞVURABİLİRSİNİZ

NOT: Makalede bulunan ilanlar memurlar.net ilan sayfasından alınmış olup, derlenip yayınlanmıştır.


Bir önceki yazımız olan 2013 Engelli memur alımları başlıklı makalemizde 2013 Engelli memur alımları, Engelli memur alımları ve memur alımları hakkında bilgiler verilmektedir. 1. 37166175174
  May 13th, 2013 at 13:17 | #1

  ortaokul mezunu olup kaza gezirdim yüzde 48 özürlü raporlu olup iş arıyorum

 2. mesut
  May 17th, 2013 at 22:55 | #2

  54 ortebetik özürlüyüm ilkokul menzunuyum kamu iş arıyorum

 3. safiye
  Tem 2nd, 2013 at 20:27 | #3

  bende iş istiyorum 2012 nisan 29unda sınava girdim sınav notum az ama ben sakat değilim gözlerim görüyor yürüyorum hiçbir engelim yok bende ingilizce öğrenicem ders almaya başladım her türlü bilgisayar biliyorum excel power point world bilgisayar biliyorum bende alırsanız sevinirim

 4. yılmaz ataker
  Ara 10th, 2013 at 17:04 | #4

  1978 kocaeli doğumluyum ilkokul mezunuyum yüzde 40 bedensel engelliyim kamu sektöründe hem devletime hem milletime yararlı hizmetlerde bulunacağımı düşünüyorum başvurumu değerlendireceğinizi umuyorum.saygılarımla cep tel:05360568218 yılmaz ataker

 5. ali
  Nis 20th, 2014 at 14:41 | #5

  adım ali %73 engel derecem var iş kur başvuruda bulumak istiyorum

Yorum,Soru,Görüş ve Önerilerinizi Alalım ?

Küfürlü ve argo tabirler kullanmak yasaktır, yorum yaparken yaptığınız yorum'dan, iskursitesi.com değil siz sorumlu tutulursunuz.