Adalet Bakanlığı Sınav İle Arabulucu Alacak!

 

 

 

 

 

 

Adalet Bakanlığı hukuk fakültesinden mezun olmuş arabulucu alımları yapacak. Başvurular ile 5-28 Ağustos tarihleri arasında yapılı 21 Eylül’de sınav yapılacak.

arabul

 

İ L A N

A-Bakanlığımızca “2013 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Yazılı Sınavı-1” 21 Eylül 2013 tarihinde yapılacaktır.

B-Başvurular, elektronik ortamda http://mobis.atauni.edu.tr/arabuluculuk/ adresi üzerinden 05-28 Ağustos 2013 tarihleri arasında alınacaktır. 05 Ağustos 2013 Pazartesi günü sınav başvuruları başlayacak, 28 Ağustos 2013 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Başvuruyu yapan adayların aşağıda F bendinde belirtilen evrakı 5 – 28 Ağustos 2013 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanlığına veya bulundukları yer Ağır Ceza Merkezlerindeki Cumhuriyet Başsavcılığına teslim etmeleri gerekmektedir.

C-Yazılı yarışma sınavı, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından 21 Eylül 2013 Cumartesi günü Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya, Konya, Malatya, Gaziantep ve Samsun illerinde yapılacaktır. Sınav saat 10.00’da başlayacak ve 2 saat sürecektir .

 

D-Sınavın organizasyonu ve uygulanması tamamen Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin sorumluluğunda gerçekleştirilecektir. Sınav test usulü ile yapılacak olup, cevap kağıtları Atatürk Üniversitesinde optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayarla değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Yapılan yazılı sınavda hatalı sorulara tekabül eden puanlar eşit şekilde diğer sorulara dağıtılacaktır.

 

Sonuç bilgisi olarak; 75 ve üzerinde puan alan adaylar için “Mülakata katılmaya hak kazandınız. Mülakat tarihlerini Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı internet sayfasında takip ediniz.” ibaresi, 75 puanın altında puan alan adaylar için “Kazanamadınız” ibaresi yer alacaktır.

 

İlanın Devamı

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavı


Bir önceki yazımız olan Büro Memuru (Genel) alımı (TEKİRDAĞ ) başlıklı makalemizde Büro Memuru (Genel), Büro Memuru (Genel) alımı ve Büro Memuru (Genel) alımı (TEKİRDAĞ ) hakkında bilgiler verilmektedir.Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum,Soru,Görüş ve Önerilerinizi Alalım ?

Küfürlü ve argo tabirler kullanmak yasaktır, yorum yaparken yaptığınız yorum'dan, iskursitesi.com değil siz sorumlu tutulursunuz.